Salón krásy CLAUDI

Miriam Vrbková

Nastreľovanie náušníc


Nastreľovanie náušníc je veľmi rýchly, hygienicky nezávadný spôsob perforácie ušníc (ušných lalôčkov) s minimálnou bolestivosťou za pomoci nastreľovacej pištole. Používame kvalitné náušnice, jednorazovo a sterilne zabalené, určené na priame prestrelenie pištoľou.

Je vhodný pre všetky vekové kategórie, u detí ideálne od 6 mesiaca veku dieťatka. Vo výnimočných prípadoch najskôr od 3-4 mesiacov, kde základnou podmienkou je dostatočne vyvinutý ušný lalôčik. Jeho primeraná veľkosť je veľmi dôležitá pre správny prístup a napolohovanie nastreľovacej pištole, čo je pre rovné a presné nastrelenie absolútne nevyhnutné.

Spodná veková hranica 6 mesiacov pre nastrelenie náušníc je podporovaná aj pediatrami, kedy detičky majú zabsolvovanú už väčšinu zo série základných očkovaní, vrátane ich opakovania a to predovšetkým očkovanie proti tetanu a žltačke typu B.

Výhody nastrelenia náušníc oproti tradičnému prepichovaniu ušiek

• Minimálna bolestivosť - hoci každý z nás má iný prah bolesti a záleží tiež na aktuálnej psychickej aj fyzickej kondícii každého jednotlivca, väčšina ľudí uvádza, že nastrelenie náušníc nemožno vyslovene označiť ako bolesť. Samotné nastrelenie a stav tesne po ňom popisujú ako tupý tlak sprevádzaný jemným pulzovaním a pocitom tepla v mieste nastrelenia. Všetky sprievodné javy navyše veľmi rýchlo odznejú.
• Žiadne krvácanie - áno, pri nastrelení náušníc skutočne nedochádza ku žiadnemu krvácaniu oproti tradičnému prepichovaniu sterilnou ihlou, ktoré okrem sprievodného krvácania je navyše značne nepríjemné a pomerne bolestivé.
• Presné a rovné nastrelenie - zabezpečuje ho v prvom rade samotný tvar pištole, ktorá po priložení k dostatočne vyvinutému ušnému lalôčku sama prirodzene zaujíma pozíciu pre presné a rovné nastrelenie. To istí aj samotná rýchlosť ktorou je nastreľovacia náušnica pištoľou uvoľnená (vystrelená), na rozdiel od prepichovacej ihly. Tá je voľne a pomaly usmerňovaná rukou, kedy ľahšie vzniká priestor pre nepresné a krivé vedenie ihly cez ušný lalôčik.
• Rýchla aplikácia - prepichnutie, nasadenie a uzavretie náušnice prebieha v jednom úkone. Nastreľovacia náušnica plní úlohu náboja do pištole a po nastrelení sa minimálne 5 týždňou nevyberá. Pri tradičnom prepichovaní ihlou dochádza k jednému nepríjemnému úkonu navyše, kedy sa do vzniknutej ešte nevyhojenej ranky vzápätí po prepichnutí zavádza prinesená náušnica. Tá navyše nie je sterilne ošetrená (predchádzajúce namočenie v liehu náušnice síce dezinfikuje, ale nesterilizuje).
• Bezkontaktnosť - pri aplikácii nedochádza ku žiadnemu kontaktu s rukami osoby, ktorá nastrelenie vykonáva. To isté platí aj pre samotné nabitie pištole nastreľovacími náušnicami, ktoré sú sterilne zabalené. Spôsob nastreľovania tak spĺňa všetky hygienické a sterilizačné nároky v kombinácii s jednoduchou manipuláciou.
• Hojenie bez komplikácii - keďže spôsob perforovania ušníc nastreľovacou pištoľou je veľmi rýchly, takmer bezbolestný a spĺňa najprísnejšie hygienické štandardy, hojenie raniek prebieha veľmi rýchlo a bez najmenších komplikácii. Spustenie zápalových procesov pri dodržaní všetkých pokynov po nastrelení je veľmi zriedkavé.


Cena je 20 eur vrátanie páru náušníc.


nastrelovanie